טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 5. מזרח תאילנד » 2. קו צ'אנג (Trat) » קו צ'אנג – סקירת חופים – Klong Prao ו Kai Bae (כתבה שלישית בסדרה)

1. פאטאיה (Chonburi)  |   2. קו צ'אנג (Trat)  

קו צ'אנג – סקירת חופים – Klong Prao ו Kai Bae (כתבה שלישית בסדרה)

כתבה זו עוסקת בחופים הנמצאים בחלק המרכזי
של 
קו צ'אנג – ה Klong Prao Beach הידוע למדי וה Kai Bae Beach המוכר פחות. 
הכתבה הראשונה בסידרת הכתבות על חופי קו צ'אנג סוקרת בקצרה את כל החופים עם סיכום על כל חוף והפנייה לכתבה מפורטת על אותו חוף ⇐ לחץ לקישור

בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי על חופי קו צ'אנג כך שתוכלו להתרשם ממראה עיניכם. 

Klong Prao beach

החוף הבא בדרכנו דרומה הוא חוף Klong Prao – מפרץ
רחב ופתוח וחוף המשתרע לאורך של כ 3 ק"מ ויותר – נמצא במרכז הצד המערבי של קו צ'אנג והוא החוף הארוך ביותר באי.

החוף מחולק ל 2 חלקים – צפוני ודרומי – ע"י תעלה/נחל (Klong) המזרים לים את מי מפל Klong Plu.  לאורך גדת התעלה/נחל תמצאו מספר מסעדות טובות ועל כך אפרט יותר בכתבה נוספת.

קצהו הצפוני של החוף מתחיל ב  Laem Chaichet  – צוק
המפריד בין ה White Sand beach ובין Klong Prao beach.

לאחר Klong Prao resort – הכביש מתרחק מקו החוף ומתפתל לאורך מספר קילומטרים עד ל Klong Prao village  שם הוא מתקרב שוב לקו החוף ומקביל אליו בחלק הדרומי ביותר של החוף. בכביש זה תמצאו מגוון חנויות שונות, מסעדות, מסג'ים ועוד אך הם מפוזרים לאורכו של הכביש ללא הצפיפות אותה תמצאו ב White Sand beach וגם לא במרחק הליכה מרוב הריזורטים באזור.

המרחק בין שיפולי ההרים ובין החוף הוא הגדול
ביותר בקו צ'אנג – דבר שמשאיר עתודות קרקע רבות לפיתוח עתידי והצפי הוא ש Klong Prao יהפוך בעתיד להיות החוף המרכזי של קו צ'אנג בדומה לחוף פאטונג בפוקט ולחוף צ'אוונג בקו סאמוי.

עקב העובדה שעתודות הקרקע באזור זה הן הגדולות ביותר בקו צ'אנג, האווירה כאן שונה לגמרי מאשר ב White Sand beach – הכל רגוע יותר ושקט יותר.

בחוף Klong Prao תמצאו מגוון רחב של ריזורטים – החל
מהוסטלים וגסטאוסים וכלה בריזורטים ברמה טובה.

כאן תוכלו למצוא ריזורטים רחבי ידיים המפוזרים לאורך החוף וללא הצפיפות המאפיינת את ה White Sand beach ולכן גם בשיא העונה החוף איננו עמוס ותוכלו להנות מאווירה שקטה ורגועה גם בשיא העונה.

 

אזור Klong Prao מתאים הן למשפחות והן לזוגות
ובודדים המחפשים נופש באווירה רגועה והתרחקות מההמון. מי משחפש חיי לילה – זה לא החוף המתאים עבורו. חוף הים עצמו הוא רחב (במיוחד בזמן השפל) ושיפוע הים הוא מתון מאד מה שהופך אותו אידיאלי לילדים צעירים.

בעונת הגשמים עלולות להיות בחוף Klong Prao 2 בעיות:
1. הרבה פסולת הנפלטת מהים לחוף
2. מדוזות הבאות להתרבות ליד שפך של מים מתוקים והדבר קורה בעיקר בתחילתה של עונת הגשמים ובסופה.

סיכום: אחד החופים הטובים של קו צ'אנג אך פחות פופולרי,
ופחות עמוס וצפוף מאשר White Sand beach. מתאים לאלה המעוניינים ביותר שקט ושלווה אך עדיין אפשרות למצוא מגוון לא גדול של חנויות בטווח הליכה או נסיעה קצרה.
בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי כך שתוכלו להתרשם במו עיניכם מהחוף

 

 

Kai Bae beach

כמה מאות מטרים אחרי חוף Klong Prao נמצא את
עצמנו בחוף הבא – הלא הוא Kai Bae beach – רצועת חוף טובה למדי באורך של כקילומטר וחצי.

לאורך חוף הים ישנם דקלים רבים ומאפשרים צל ומפלט מהשמש היוקדת של שעות הצהריים וכמו ברוב החופים של קו צ'אנג – גם כאן תמצאו כסאות נוח, ערסלים, שפע של מסעדות ובתי קפה וכן מסג'ים על החוף.

 

אמנם חוף הים הוא ברמה פחותה מזה של החלק
הצפוני של White Sand beach  או Klong Prao beach – אבל האווירה היא נעימה וטובה ומהווה פשרה טובה בין המסחור והתיירותיות של ה White Sand beach ובין הפשטות היתרה ואווירת מסיבות התרמילאים של ה Lonely beach שנמצא מספר קילומטרים דרומית לכאן.

 

רוב הריזורטים בחוף שייכים לבני אותה משפחה וגם כאן
תמצאו מגוון של ריזורטים ברמות שונות – החל מהוסטלים וגסטהאוסים וכלה בריזורטים ברמה טובה. כאן גם המקום לספר סיפור מעניין – לפני שהאי התחיל למשוך תיירים, בעלי הקרקעות היו בעיקר דייגים שראו את הפרנסה בעתיד בגידולי חקלאות שונים באי. אבות המשפחה, שרצו לדאוג לפרנסת הבנים בעתיד, הורישו לבנים את הקרקעות שבתוך האי עצמו ואילו את החופים שנראו אז כחסרי ערך כי לא ניתן לגדל עליהם דבר – הורישו לבנות המשפחה 😀

הכביש כאן עובר קרוב מאד לחוף הים מה שאומר שכל
מגוון החנויות, מסג'ים, מסעדות, פאבים וכדומה שלאורך הכביש נמצאים במרחק הליכה קצרה מכל הריזורטים באזור.

האזור בערב מאד מגוון ועם אווירה נעימה – מסעדות, פאבים, חנויות, בתי קפה, מוזיקה, מסג'ים ועוד ועוד – מאד נעים להסתובב רגלית ולהנות ממגוון הדברים שיש.

 

לעומת ה Lonely Beach שנמצא לא רחוק ומיועד לתרמילאים
וקהל צעיר מאד של שוחרי המסיבות – חוף Kai Bae מיועד יותר לזוגות רגועים, משפחות והרושם שלי הוא שעיקר הגילאים שהחוף חביב עליהם הוא בטווח הגילאים של 30-50.

כאן גם רציתי לציין לטובה מסעדה איטלקית בשם Mordi & Fuggi – מסעדה איטלקית קטנה וחביבה עם אוכל בייתי וטעים.

בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי כך שתוכלו להתרשם במו עיניכם הן מהחוף והן ממה שיש לאזור להציע בערב.

 

מעבר לחוף Kai Bae הדרך מטפסת על הר ויורדת
מצידו השני ל Lonely beach ולחלק הדרומי של האי – מזח Bang Bao ועוד. בדרך ישנה נקודת תצפית מרשימה (Kai Bae View Point ) – משקיפה על מספר איים קטנים הסמוכים לקו צ'אנג – Ko Yuak, Ko Pli, Ko Man Nok וכן Ko Man Nai אליו ניתן להגיע ברגל בעת השפל. מומלץ מאד לעצור לתצפית כאן, המראה בהחלט יפה ולא מעט באים הנה כדי להצטלם בעת השקיעה.

סיכום: חוף Kai Bae  מהווה פשרה טובה בין העומס והתיירותיות של חוף White Sand ובין השקט והעלות היקרה של חדרים על הים ב Klong Prao beach

אם White Sand beach מפותח, עמוס ומתוייר מידי עבורכם ואם ב Klong Proa beach שקט מדי ולא תמצאו מגוון חנויות, מסעדות , פאבים וחיי לילה לטעמכם – Kai Bae beach יכול להיות פתרון מצויין עבורכם.

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור (יעלה בקרוב) ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

לנוחיותכם – סרטון על חופי קו צ'אנג השונים 

שלח קישור למאמר "קו צ'אנג – סקירת חופים – Klong Prao ו Kai Bae (כתבה שלישית בסדרה)"


1. פאטאיה (Chonburi)  |   2. קו צ'אנג (Trat)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider