טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » מידע על תאילנד » "עקרון התכווצות המחירים" בתאילנד (או סיפורו של יוסי)

"עקרון התכווצות המחירים" בתאילנד (או סיפורו של יוסי)

 

הבטחתי הסבר קצר על "עיקרון התכווצות המחירים" – אז הנה הוא:

יוסי קנה חולצת טישרט במקדש הישראלי הידוע – הרי הוא ה MBK. לאחר משא ומתן קשוח ביותר שנמשך כשעה, הצליח יוסי להוריד 30 באט מהמחיר, שילם עבור הטישרט 220 באט וחזר שמח וטוב לב למעונו שבקאוסאן/פראטונם (* מחק את המיותר).

בעודו הולך ברחוב, עליז ושמח על העסקה המוצלחת שכרגע עשה, והנה מולו מופיע יהודה, חברו הטוב (כלומר, ראה אותו פעם אחת בבית חב"ד לפני יומיים). "אהלן אחשלי" אומר יהודה "מה המצב ? רואים שחזרת מה MBK …קנית משהו ? " …. כאן יוסי שולף בגאווה את הטישרט המודרני (כלומר, זיוף שיצא מהאופנה לפני 10 שנים) ומראה אותו ליהודה. 

שואל יהודה את שאלת השאלות "וכמה שילמת על החולצה, אחי ?" …….. "220 באט" אומר יוסי וחיוך גדול מרוח על פניו …. "מההההה…… 220 באט ??? " אומר יהודה בהשתאות – "אתה פראייר, אחשלי …עבדו עליך ! אני קניתי אותה חולצה ואפילו עם סמל של פולו עם סוס גדול יותר ב 190 באט !!"

חיוכו של יוסי נמחק באחת …הוא מלמל מספר מילים ופסע לדרכו אבל וחפוי ראש. באותו לילה נדדה שנתו של יוסי. השאלה שניקרה ללא הרף במוחו ולא נתנה לו מנוח – הכיצד יצא פראייר ? הכיצד שילם 220 באט לחולצת טישרט בעוד יהודה שילם רק 190 ועוד עם סמל של פולו עם סוס גדול יותר ???

בבוקר, הבליחה במוחו של יוסי הברקה גאונית. הוא קם בזריזות, לבש את חולצת הטישרט החדשה והלך לפגוש את החבר'ה אצל שושנה/המרכז למטייל/הקשר הישראלי/בית חב"ד (* מחק את המיותר), לנגב איזה צלחת חומוס ולצפות בפעם העשירית ב"גבעת חלפון אינה עונה".

בבואו, החבר'ה כבר ישבו במקום ודמותה של חנה לסלאו ריצדה על המסך הקטן. בגאווה, הראה יוסי לחבר'ה את החולצה החדשה שקנה רק אמש. "אחלה חולצה" אמרו החבר'ה "נו, וכמה שילמת ?? "
כאן זקף יוסי את ראשו בגאווה, ניפח את חזהו והכריז: "קטן עלי .. כולה שילמתי 170 באט …למה מה …אני פראייר ?!?! "  – פיות הנוכחים נפערו בתדהמה ועיניי כל הביטו בו בהערצה … רגע קסום שיוסי לא ישכח לעולם.

אחרית דבר: מאז חלפו להם כבר קרוב ל 7 שנים אך יוסי הפך למושא הערצה וכמעט למיתוס. עד היום, ישראלים לא מעטים מכתתים רגליים בשווקי קאוסאן ופראטונם בניסיון לשחזר את הצלחתו של יוסי ולמצוא חולצת טישרט ב 190 באט (זו עם הסמל של פולו עם הסוס הקטן) ואפילו עד שוק בו-בה הגיעו – אך העלו חרס בידם.

……….והחולצה ?? – ובכן, במשך השנים קמו ליוסי לא מעט מתחרים ומחיר החולצה בשוק של שיחות הסלון והפורומים השונים הלך והתכווץ והוא עומד היום על 110 באט בלבד ועוד היד נטויה ….וכל זאת עפ"י העיקרון הידוע של "התכווצות המחירים"

שלח קישור למאמר ""עקרון התכווצות המחירים" בתאילנד (או סיפורו של יוסי)"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider