טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » איי תאילנד - סדרת כתבות מסכמת על איי תאילנד » סיכום איי תאילנד – תובנות ומסקנות

סיכום איי תאילנד – תובנות ומסקנות

 

כפי שכתבתי בהקדמה – יתכן שהמילה "אי" מעוררת את "בלוטת הפנטזיות" ויש לה איזו משמעות מאגית/פסיכולגית בעיני ישראלים לא מעטים אך צריך לזכור שגם אנגליה היא "אי" אך החופים בישראל טובים ונעימים בהרבה !   🙄

אני מקווה שלאחר קריאת סדרת הכתבות ברור יותר שאכן קו סאמוי, קו פיאם, קו צ'אנג, קו סאמט או פוקט ואחרים הם "איים"  – אך שונים זה מזה לגמרי בכל התחומים – במיקום הגיאוגרפי, במראה, בחופים, בנופים,בתחושה, בחווייה, בפעילויות, בדרך וזמן ההגעה והעלויות הכרוכות בכך, בעונה המתאימה לכל אחד מהם ועוד. חוץ מהעובדה הגיאוגרפית שהם מוקפים מים ולכן מוגדרים כ"איים" וכולם נמצאים בתאילנד – אין ביניהם שום דבר דומה או משותף.

אתם הולכים להשקיע כסף רב בטיסה לתאילנד ובמיוחד כאשר מדובר במשפחה – נסיעה לאי כרוכה לא רק בטרחה וביזבוז זמן אלא גם בתוספת הוצאה ניכרת על טיסות, הסעות, מעברים ושיוטים – קחו בחשבון את הכל בטרם אתם מחליטים לאיזה אי לנסוע.

בסדרת כתבות זו סקרתי את רוב רובם של איי תאילנד והבאתי לידיעתכם מידע על איים שאולי כלל לא ידעתם על קיומם לפני כן. אנסה לסכם כאן את המסקנות והתובנות הקשורות לבחירת האי המתאים עבורכם:

פורומים – אל תאמינו לכל מה שאתם קוראים בפורומים שונים בעברית – לא רק שאין לכם מושג מה טעמו וניסיונו של האלמוני שכתב – יש בפורומים השונים לא מעט שרלטנים, סוכנים מוסווים ובעלי אינטרסים כאלה או אחרים שינסו לגרום לכם להגיע לאי מסויים ולאו דווקא לזה שמתאים לכם. 

סוכני נסיעות – קחו בחשבון שהם קשורים לאיים מסויימים בלבד ולבתי מלון מסויימים וכמובן ימכרו לכם רק למקומות אלה גם אם לא ממש מתאימים לכם. הדבר נכון שבעתיים במיוחד לאלה הממוקמים ב"איים" – הם ינסו למכור לכם את ה"אי שלהם" בכל תנאי, בכל מצב ובכל עונה ויספרו לכם "אגדות אורבניות" ככל העולה על רוחם – העיקר שיוכלו לגזור קופון כלשהו על הנסיעה שלכם לאי. קחו גם בחשבון שבכל אי יש ריזורטים מצויינים שמוכרים את עצמם היטב ישירות ואינם זקוקים ו/או מעוניינים לשלם עמלה לסוכנים – אלה ריזורטים שנמצאים מתחת לראדאר של סוכני הנסיעות ותוכלו למצוא אותם רק בחיפוש בצורה ישירה.

 זמני הגעה ל"איים" – חוץ האיים הסמוכים לבנגקוק אליהם תגיעו בכשעתיים וחצי וחוץ מ 2 איים (פוקט וקו סאמוי) אליהם יש טיסות ישירות וההגעה תיגזול ממכם כ 5-6 שעות – כמעט כל יתר האיים בכל קומבינות ההגעה (טיסות+נסיעות+שיוטים) יגזלו ממכם 12-15 שעות לכל כיוון וזה אומר שתשרפו יום שלם גם בהגעה אל האי וגם בחזרה ממנו (זה נכון גם לגבי קו סאמוי עם טיסה לא ישירה !)

בתי מלון וריזורטים – אם כבר טרחתם והשקעתם זמן וכסף להגיע לאי מסויים, קחו מלון/ריזורט שיושב ממש על החוף (רצוי שזה גם יהיה חוף טוב), אחרת אתם מפספסים את רוב החווייה שבשבילה שווה בכלל לטרוח ולנסוע לאי.
קחו בחשבון שאתרים של בתי מלון מגלים טפח ומסתירים טפחיים ולעיתים לא מועטות יסתבר לכם שמה שרואים בתמונות שונה מאד מהמציאות בשטח. הזהרו גם מאתרים כדוגמת טריפאדווייזר – מניסיוני בתאילנד ראיתי שבמקרים רבים, אין שום קשר בין המציאות ובין ה"המלצות" וה"דירוג".

זמן השהות באי – אם החלטתם להקדיש לאי מסויים זמן קצר יחסית, קחו בחשבון את הזמן, את הטירטור ואת העלויות שיהיו כרוכים בהגעה אל האי וחזרה ממנו. אם למשל הזמן שמוקצה לאי מסויים (כולל הגעה ועזיבה) הוא 3-4 ימים ואם הדרך אליו וממנו גוזלת יום שלם – הרי שזמן הנטו שלכם על האי יהיה קצר מאד ועד שתתחילו להנות ממנו תצטרכו כבר לעזוב – ואז רצוי מאד לשקול האם זה שווה את זה. זה נכון במיוחד לאותם "חרגולי איים" – אותם ישראלים שמקפצים מאי לאי בלי שום סיבה וללא כל מטרה חוץ מלרוץ ולספר לחבר'ה שהיו גם פה וגם וגם וגם.

העונה בה אתם נוסעים לאי – האיים נבדלים זה מזה גם בעונה המתאימה לנופש . אני נתקל בישראלים רבים שמבזבזים זמן, טירחה וכסף רב על הגעה לאי כלשהו דווקא בעונה בה מזג האוויר הוא הגרוע ביותר באותו אי. העונה הגשומה (עונת המונסונים) באיים המערביים כגון פוקט היא בקיץ ….  אבל באיים המזרחים כגון קו סאמוי – התקופה הגשומה היא דווקא בחודשי החורף !!

 תסמכו על עצמכם ועל השכל הישר לאחר שקראתם את סדרת כתבות הסיכום על איי תאילנד, אתם כבר מכירים את רוב רובם של איי תאילנד ויודעים מה יש לכל אי להציע לכם.  אל תתעצלו וקיראו עוד מידע באתרים טובים ואובייקטיביים באינטרנט, תחשבו קודם מה הציפיות והדרישות האמיתיות שלכם מה"אי" ותבחרו את אותו אי שיכול להגשים את הציפיות שלכם בצורה הטובה ביותר ותסמכו רק על עצמכם ועל השכל הישר לכם.

ואחרי כל זאת – תרשו לי לאחל לכולם ביקור מוצלח ומהנה בתאילנד, עמוס חוויות טובות ומהנות !!

למטיילים שלנו בלבד:  בתום ה"טיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי והטוב ביותר שניתן לעשות בתאילנד – אנחנו נמליץ לכם על החוף והריזורט המתאימים ביותר לצרכים ולרצונות שלכם בכל אי שתבחרו וגם נדאג ונסייע לכם למעבר לאי וחזרה ממנו.

** לנוחיותכם – סרטון שצילמתי וערכתי על רוב רובם של איי תאילנד …תהנו !!  

 

 לקריאת כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

  

שלח קישור למאמר "סיכום איי תאילנד – תובנות ומסקנות"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider