טיולי איכות בתאילנד

סיכום איי תאילנד – הקדמה

 

פעמים רבות אני קורא ושומע מישראלים את צמד המילים "נוסעים לאיים" – צמד מילים מגוחך, חסר משמעות ומוטעה – באשר יש איים רבים השונים לגמרי אחד מהשני ואפילו בכל אי ישנם אזורים, חופים ומפרצים השונים לחלוטין אחד מהשני ומספקים חוויה שונה לגמרי. 

יתכן שהמילה "אי" מעוררת את "בלוטת הפנטזיות" ויש לה איזו משמעות מאגית/פסיכולגית בעיני ישראלים לא מעטים אך צריך לזכור שגם אנגליה היא "אי" אך החופים בישראל טובים ונעימים בהרבה ! 😯   האיים בתאילנד שונים אחד מהשני כמעט בכל המובנים – נראים שונה, מרגישים שונה, מספקים חווייה שונה לחלוטין, ממוקמים באזורים שונים, מחייבים דרכי וזמני הגעה שונים, מתאימים לעונות שונות ועוד הבדלים רבים.

ישראלים לא מעטים נוסעים לאי מסויים כאשר בדמיונם ובציפיותיהם ישנן מראות ותחושות מסויימות וכאשר מגיעים בסופו של דבר לאי ולחוף שבחרו וזאת אחרי שהוציאו כסף רב ובזבזו זמן למכביר על טיסות, הסעות, שיוטים ומעברים – מסתבר להם שהמציאות שונה ולעיתים הפוכה ממה שציפו.

בקיצור – ישראלים רבים אינם יודעים לבחור את האי שיתאים לציפיותיהם ו/או שבוחרים את האי הנכון אך בו בוחרים את האזור הלא מתאים עבורם ו/או לא מודעים לטירטור, לזמן ולעלויות הכרוכות בהגעה לאי ו/או באים בעונה הלא מתאימה למקום  – ואז הביקור הופך לאכזבה ומפח נפש בנוסף להפסד כספי ניכר.

מכיוון שחרשתי כבר את רוב רובם של איי תאילנד, גם בצד המערבי וגם בצד המזרחי, גם בדרום הקרוב וגם בדרום הרחוק, גם באזורים הקרובים לקמבודיה וגם באלה הקרובים לבורמה ומלאזיה – החלטתי לכתוב כתבה מסכמת על כמעט כל איי תאילנד, חלקם מוכרים יותר וחלקם מוכרים פחות – בתקווה שהכתבה תסייע למטיילים הישראלים לבחור את האי המתאים לציפיותיהם, את האזור המתאים באי ואת העונה המתאימה לכל אי ואי.

מהפנטזיות למציאותבסדרת כתבות זו אסקור ואתאר בקצרה כל אי ואי יחד עם הפנייה לכתבה מקיפה באתר על האי. בכתבה זו כללתי רק איים שבהם ישנם ריזורטים ושירותים מרמה סבירה ומעלה וכדי להקל את מציאת האי המתאים, חילקתי את האיים לקבוצות כדלקמן:

 איים "עירוניים" – איים שעברו פיתוח מואץ ובהם עיירות שיש להן חופים, מרכזי קניות וכדומה והם דומים למדי לעיירות קייט הנמצאות על היבשה – בקבוצה זו נמצא את האיים פוקט וקו סאמוי. לחץ לקישור לכתבה

 איים "לא-עירוניים" גדולים – איים טבעיים יותר, שקטים ורגועים יותר שתנופת הפיתוח המסיבי עדיין לא הגיעה אליהם. בקבוצה זו נמצא את האיים קו צ'אנג, קו פאנגאן וקו לאנטה. לחץ לקישור לכתבה

 איים "לא-עירוניים" קטנים – כנ"ל אך קטנים יותר ונותנים יותר "תחושת אי". כאן נוכל למצוא את האיים הבאים:
קו ליפה ; קו סאמט ; קו טאו ; קו פיאם ; קו יאו נוי ; קו פי פי ; קו טאלו   ** כדי לא להעמיס מידי בכתבה אחת פיצלתי את הכתבה על איים אלה ל 2 כתבות – לחץ לקישור לחלק א'     לחץ לקישור לחלק ב' 

 

הערה חשובה: סדרת כתבות זו עוסקת רק ב"איים" אך צריך לזכור שיש בתאילנד עיירות קייט משובחות כגון קאו לאק, הואה הין ועוד שבהם יש חופים מצויינים ואיכויות נוספות שעולות בהרבה על מה שתמצאו בחלק ניכר של ה"איים"

** לנוחיותכם – סרטון שצילמתי וערכתי על רוב רובם של איי תאילנד …תהנו !!

 

 לקריאת כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

 

שלח קישור למאמר "סיכום איי תאילנד – הקדמה"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider