טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » התמצאות בבנגקוק » תחבורה בבנגקוק » נסיעה ברכבת התחתית – MRT

נסיעה ברכבת התחתית – MRT

הרכבת התחתית – ה MRT – איננה מוכרת במיוחד בקרב תיירים ישראלים המבקרים בבנגקוק  ולכן לא נוטים להשתמש בה – אך היא הדרך הטובה והנוחה להגיע לשוק סוף השבוע ובקרוב תהיה הדרך היחידה (חוץ ממונית) להגיע לשוק הלילה סואן לום החדש. כמו כן, הרכבת התחתית מגיעה לתחנת הרכבת Hua Lampong, למרכז הקונגרסים Sirikit, לפארק לומפיני, ל Siam Niramit, לכלבו המחשבים המצויין Fortune Town (שעדיף לדעתי על ה Pantip ) ולכל מרכזי הקניות והבידור שלאורך הרחוב הגדול ומרכזי –  Rachada Pisek., ועוד.

מכיוון שכרגע יש רק קו רכבת תחתית אחד ויחיד, קל מאד להתמצא בה. 2 מסלולי הרכבת בכיוונים המנוגדים נמצאים סמוך אחד לשני. כאשר אתם נמצאים באולם, הרכבת מימינכם נוסעת בכיוון אחד וזו שמשמאלכם נוסעת בכיוון ההפוך. צריך לדעת את שמה של התחנה הסופית בכיוון נסיעתכם – Bang Sue או Hua Lamphong – ואז לבחור את הרכבת המתאימה לכיוון הנסיעה שלכם. קיים גם שילוט טוב, ברור ומפורט בשפה האנגלית. עלות הנסיעה בה זולה – מקסימום 39 באט מתחנה ראשונה ועד אחרונה (כ 20 ק"מ) והתשלום הוא בהתאם לאורך הנסיעה (בהתאם לתחנה אליה אתם נוסעים).

מסלול הרכבת התחתית: הרכבת התחתית מגיעה בצד אחד לתחנת הרכבת הרגילה Hua Lampung ומצד שני ל Bang Sue. מכיוון שיש רק קו אחד – קל מאד להתמצא בה. בחלק גדול ממסלולה היא עוברת לאורכו של אחד מרחובותיה המרכזיים ביותר של בנגקוק – רחוב Rachada Pisek – רחוב גדול החוצה את בנגקוק מדרום לצפון ולאורכו מצויים מרכזי קניות גדולים, בתי מלון רבים, שווקים, מועדונים ודיסקוטקים ועוד.

שעות פעילות: כל יום בין 06:00  לחצות.

תדירות הרכבת: פחות מ- 5 דקות בשעות העומס ופחות מ 10 דקות ביתר השעות.

קיים קישור בין מסלולי הרכבות העילית והתחתית  ב 3 מקומות – צומת Asok/Sukumvit, ברחוב Silom  וב Park Chatuchak  (כפי שניתן לראות בקישור המצורף המכיל מפה עם מסלולי הרכבות העילית והתחתית).

http://bangkok.sawadee.com/mrta.htm

 

 

 

תחנות הרכבת התחתית:
תחנות הרכבת התחתית מפוארות בהרבה מתחנות הרכבת העילית. התחנות מרווחות, ממוזגות ומשולטות היטב. כל תחנות הרכבת התחתית מצויידות במדרגות נעות ובמעליות, ללא יוצא מן הכלל..  בתמונות ניתן לראות כיצד נראית תחנה מבחוץ ומבפנים.

 

 

 

 

נסיעה ברכבת התחתית: את ה"כרטיס" ניתן לרכוש במכונות אוטומטיות וכן בדלפק מאוייש בדוברי אנגלית – שם ניתן גם לקבל אינפורמציה על
התחנה בה אתם צריכים לרדת, מחיר וכו' בנוסף לקניית ה"כרטיס" עצמו. 

 

 

 

 

 

 אני כותב את המילה "כרטיס" במרכאות כי זהו בעצם מין אסימון פלסטי כפי שניתן לראות בתמונה. כדי לעבור את שער הכניסה יש לגעת עם האסימון באזור המסומן בחץ ואז שער הכניסה נפתח.

 

 

 

 

 

 

כאשר הגעתם לתחנה הרצויה, יש לשלשל את אותו אסימון לחריץ בשער ואז הוא נפתח וניתן לצאת מהתחנה

מכיוון שיש קו רכבת תחתית אחד ויחיד, קל מאד להתמצא בה. 2 מסלולי הרכבת בכיוונים המנוגדים נמצאים סמוך אחד לשני. כאשר אתם נמצאים באולם, הרכבת מימינכם נוסעת בכיוון אחד וזו שמשמאלכם נוסעת בכיוון ההפוך. צריך לדעת את שמה של התחנה הסופית בכיוון נסיעתכם – Bang Sue או Hua Lamphong – ואז לבחור את הרכבת המתאימה לכיוון הנסיעה שלכם.

 

 

כל התחנות משולטות בצורה טובה וברורה כולל שם היעד והמספר של היציאה המתאימה התמונות צולמו בתחנה בשםPhra Ram 9  – שהיא התחנה הצמודה לכלבו המחשבים המצויין – Fortune Town.

 

 

 

הערה חשובה בנוגע להגעה לשוק סוף השבוע ( Chatuchak): בניגוד לרכבת העילית (ה BTS – סקיי טריין) אשר תחנתה נמצאת מחוץ לשוק ובמרחק מה ממנו, הרכבת התחתית מגיעה ממש לתוך השוק עצמו, דבר החוסך הליכה. יש לשים לב ! – התחנה לשוק סוף השבוע נקראת Kampaeng Phet (ולא Chatuchak Park) …אז לא להתבלבל..

מספר טיפים:

* אם ברצונכם להגיע ל Lunpini Park – אל תרדו בתחנת Lumpini אלא בתחנת Silom.
* אם ברצונכם להגיע למרכז הקניות התוסס והלא-מתוייר Central Ladprao, אל תרדו בתחנת
  Lad Phrao אלא בתחנת Phaolyotin.
* אם ברצונכם להגיע לשוק סוף השבוע (Chatuchak Market) – אל תרדו בתחנת Chatuchak Park 
  אלא בתחנת Kamphaeng Phet.
* אם ברצונכם להגיע ל Thailand Cutural Center – רדו בתחנה בעלת אותו השם אך משם קחו מונית 
  מכיוון שהמרחק גדול מידי להליכה ברגל.

נסיעה טובה !! 

הערה: בעבר פורסמה על-ידי כתבה בפורום של למטייל בנושא זה:(קישור לכתבה http://forum.lametayel.co.il/forum_msg/goto-3377073/srch-MRT#msg_3377073 ) אך כאן ערכתי שוב עם תוספות ועדכונים.

שלח קישור למאמר "נסיעה ברכבת התחתית – MRT"


בחירת מלון בבנגקוק  |   רחובות ואזורים מרכזיים בבנגקוק  |   תחבורה בבנגקוק  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider