טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 4. צפון תאילנד » אטרקציות בצ'אנג מאי » מפלי Buathong / שמורת Sri Lanna / צ'אנג מאי

מפלי Buathong / שמורת Sri Lanna / צ'אנג מאי

מפלי Buathong: בצפון תאילנד ובתאילנד כולה ישנם מפלים רבים אך מפלי Buathong הם מיוחדים מאד ויוצאי דופן וכמותם לא תראו במקומות אחרים בתאילנד כך שמאד מומלץ לבקר בהם במסגרת טיול בצפון ולהנות מהחוויה המיוחדת הזו.

מפלי  Buathong נמצאים בצידה הדרומי של שמורת Sri Lanna וכשעה וחצי נסיעה מהעיר צ'אנג מאי ובתוך הטבע הירוק והיפה של השמורה. המפלים גם זכו לכינוי "המפלים הדביקים" (The Sticky Waterfalls) ומיד אסביר את מקורו של הכינוי ומה הופך אותם למיוחדים ושונים כל-כך.

המפלים זכו לכינוי "המפלים הדביקים" עקב תופעה מיוחדת במינה –
סלעים מאבן גיר המכוסים במינרל מיוחד הגורם לכך שהם הופכים למשטח מחוספס בעל אחיזה יוצאת דופן שלא ניתן להחליק עליו – כעין חומר בצבע לבן-קרם שנראה כמו ספוג נוקשה ומאפשר "הדבקה" של כפות הרגליים לפני השטח המיוחדים הללו.

 

 

בניגוד למפלים אחרים בהם המים נופלים נפילה חופשית מגובה לתוך 
בריכת מים – במפלי Bua Thong יש 3 מדרגות והמים זורמים במורד אלכסוני (זוית של כ 50 מעלות). המבנה והמרקם המיוחד של הסלעים שאצות לא גדלות עליהם יחד עם השיפוע של המפל מאפשר לטפס בקלות על המפלים הללו ומכאן מקור הכינוי "המפלים הדביקים". במפל יש גם חבלים שבהם תוכלו להיעזר בעת הטיפוס.

 

מלבד הצבע והיופי המיוחדים של המקום – סלעים בצבע לבן בתוך
הטבע הירוק – אפשרות הטיפוס במעלה המפל הוא הדבר המייחד את המקום וממנו בא הכינוי "המפלים הדביקים" – תוכלו לטפס במעלה המפל כפי שכל המבקרים במקום עושים וממש להרגיש כמו ספיידרמאן 🙂

 

במרחק הליכה קצרה מהמפלים ניתן לראות מעיין של מים מינרליים
הנקרא – Namphu Chet Si (מעיין 7 הצבעים או 7 Colors Spring) – מעיין בצבע כחול קריסטלי מדהים ועל שמו גם נקרא הפארק הזה בו נמצאים מפלי Buathong ודברים נוספים – Namphu Chet Si Park

 

 


לסיכום
: האזור כולו הוא עדיין מחוץ למסלול העדר הנדוש של התיירים
אך פופולרי בקרב התאילנדים וזרים תושבי צ'אנג מאי כך שבינתיים לא הפך לממוסחר ולא תראו שם ציים של אוטובוסי תיירים כפי שניתן לראות למרבה הצער במקומות אחרים בצ'אנג מאי.
המקום יפה ומהנה גם עבור אלה שלא מתכוונים לחוות את חוויית הטיפוס במפלים – טבע יפה, מיוחד ושקט, בריכות קטנות עם מים צלולים כבדולח, פרפרים רבים ומקום כייפי להנות מפיקניק בחיק הטבע (במקום יש מספר מסעדות).

חוות דעתי: מומלץ ביותר !!  לא לפספס !!

מפלי Buathong כלולים בתוכניות הטיול שלנו בצפון 

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בצפון ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על אזור הצפון ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור

 סרטון על מפלי Buathong שצילמתי במקום ….. תהנו !!

שלח קישור למאמר "מפלי Buathong / שמורת Sri Lanna / צ'אנג מאי"


2. מה הונג סון  |   3. צ'אנג ראי  |   4. אותאי תאני  |   5. סוקותאי  |   6. לאמפנג  |   7. קאמפנג פט  |   8. פטצ'אבון  |   אטרקציות בצ'אנג מאי  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider