טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » התמצאות בבנגקוק » תחבורה בבנגקוק » כניסה ויציאה מתחנת רכבת עילית בבנגקוק

כניסה ויציאה מתחנת רכבת עילית בבנגקוק

הכניסה לאזור התחנה –  לאחר שהצטיידתם בכרטיסים (רגיל או נטען), אפשר לעבור בשערי הכניסה המיועדים (שערים אוטומטיים). שערי הכניסה והיציאה ממוקמים באותו המקום אך מסומנים בצורה שונה. בשער שמיועד לכניסה תראו חץ מואר בצבע ירוק ובשער שמיועד ליציאה בלבד תראו וסימן X מואר בצבע אדום.

 

  

 

אם ברשותכם כרטיס רגיל לנסיעה בודדת – הכניסו אותו לשער בחריץ המיועד בחזית השער. הכרטיס יבלע אך יצא מיד מחריץ אחר בחלק העליון של השער. משכו את הכרטיס ואז השער ייפתח ותוכלו להכנס. שימרו על הכרטיס כי הוא משמש ליציאה בתחנה המיועדת.

הערה: ביציאה מהתחנה – המכשיר בשער "יבלע" את הכרטיס.

 

 

 

אם בידכם כרטיס נטען – לא להכניס אותו לחריץ אלא לגעת בעגול (מסומן בתמונה בחץ) – והשער ייפתח. אם אתם מחזיקים את הכרטיס בתוך ארנקכם, אין צורך להוציא את הכרטיס מהארנק וניתן פשוט לגעת עם הארנק כולו בעגול הנ"ל.

הערה: ניתן לבדוק כל עת באשנב המאוייש כמה יתרה נשארה בכרטיס ולהטעין סכום נוסף בשעת הצורך. כאשר אין לכם כבר צורך בכרטיס הנטען, אתם יכולים להחזיר אותו באשנב הנ"ל ולקבל חזרה את יתרת הכסף שנשארה בו. 

 

 

לאחר שנכנסתם לאזור התחנה, אתם צריכים לבחור את הכיוון אליו אתם נוסעים. בכל התחנות, חוץ מתחנת Siam בה נפגשים שני הקווים, יש לכם 2 אפשרויות בלבד. כיוון  הנסיעה נקבע לפי שם התחנה האחרונה אליה מגיעה הרכבת ב- Sukumvit line – Mo Chit או Baering ב- Silom Line – National Stadium או Wongwian Yai.

בתחנות יש שילוט מצויין בשפה האנגלית ותוכלו לזהות בקלות את הכיוון אליו הרכבת נוסעת על-פי שם התחנה האחרונה שמופיע על השלט. תעלו במדרגות המובילות לקומה השניה ובה נמצאים רציפי הרכבת. עימדו בהתאם לחיצים המסומנים על הרצפה – הרכבת תעצור בדיוק במקום המסומן.

הרכבת ממוזגת ונקיה ללא רבב. בקרונות ישנם מסכי טלביזיה ועליהם מופיע שם התחנה הבאה. כמו כן, ישנה הודעה קולית, בתאילנדית ובאנגלית, המכריזה מראש את שם התחנה הבאה וכם אם יש קישור לקו נוסף (עילי או תחתי).

היציאה מהתחנה: תמיד יש למעלה מיציאה אחת לכל תחנה, ברוב המקרים 4 יציאות ויותר, כולל יציאות ישירות לרוב מרכזי הקניות הגדולים המחוברים ישירות לתחנות הרכבת. בידקו על השלטים באיזו יציאה אתם צריכים לצאת (יש בתחנות עובדים דוברי אנגלית אשר יכוונו אותכם במידת הצורך). תהליך היציאה דומה מאד לתהליך הכניסה – במקרה של כרטיס רגיל לנסיעה חד פעמית – להכניס לחריץ בחזית השער (הפעם הוא ייבלע סופית) והשער ייפתח. בכרטיס הנטען – יש לגעת שוב באותו עיגול על השער (בדיוק כמו בזמן הכניסה לתחנה) והשער ייפתח.

Siam Station–  תחנת Siam מעט שונה משאר התחנות מכיוון שבה מתחברים שני הקווים – ה Sukumvit Line וה Silom Line.  כל הדברים זהים ליתר התחנות אלא שבה יש עוד מפלס אחד נוסף – קומת הכניסה + 2 קומות של רציפי הרכבות. המבנה הוא כך שבכל מפלס יש את שני הקווים לאותו כיוון נסיעה (כאשר בתחנות הרגילות יש באותו מפלס את אותו הקו לשני הכיוונים). ז"א – אם הגעתם מאזור סוקומוויט ב Sukumvit Line ואתם רוצים להמשיך עוד תחנה אחת עם ה Silom Line כדי להגיע ל MBK – אינכם צריכים לעבור למפלס אחר אלא להשאר באותו מפלס והרציף של הקו השני שייקח אותכם ל MBK נמצא כ 15 מטר ממכם על אותו המפלס. פשוט תרדו מרכבת אחת ותחצו מרחק של כ 15 מטר כדי להכנס לרכבת השניה שתיסע עוד תחנה אחת בלבד עד ל MBK.

נסיעה טובה!

 

שלח קישור למאמר "כניסה ויציאה מתחנת רכבת עילית בבנגקוק"


בחירת מלון בבנגקוק  |   רחובות ואזורים מרכזיים בבנגקוק  |   תחבורה בבנגקוק  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider