טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 4. צפון תאילנד » אטרקציות בצ'אנג מאי » טה טון (Tha Ton) – העיירה והמקדש / צ'אנג מאי

טה טון (Tha Ton) – העיירה והמקדש / צ'אנג מאי

העיירה Tha Ton: עיירה קטנה ושלווה מאד בחלק הצפוני של מחוז צ'אנג מאי  (Chiang Mai Province), ממוקמת על גדת נהר קוק (Kok river) וכ 180 ק"מ צפונית לעיר צ'אנג מאי וסמוך מאד לגבול בורמה (Myanmar). העיירה משמשת ברוב הטיולים הממשיכים לצ'אנג ראי  כמקום מעבר לעצירה קצרה ו/או ביקור במקדש טה-טון (Wat Tha Ton) המהווה את האטרקציה העיקרית במקום . עבור אלה שמעוניינים לשהות במקום – בעיירה תוכלו למצוא מספר גסטהאוסים ובתי מלון קטנים ופשוטים.
ליחצו על התמונות להגדלה

באזור חיים שבטי הרים שונים – Lisu , Akha, Yao, Karen, Lahu
– והגבול של תאילנד עם בורמה (Myanmar) באזור, אותו היווה נהר הקוק, שינה את מקומות מידי פעם שאותם שבטי ההרים (Hill Tribes) מצאו את עצמם פעם מצד זה של הגבול ופעם מצידו האחר. בתחילת המאה ועשרים הוזז הגבול כ 3 ק"מ צפונה כך הגדה הצפונית של הנהר עברה לשליטת תאילנד יחד עם הכפרים של שבטי ההרים הללו.

 

 

 

לאלה שמתכוונים לשהות בעיירה הקטנטונת והשקטה הזו – ניתן לשכור
אופניים או קטנוע ולטייל בסביבה כולל בכפרים של אותם שבטי הרים וכן לשכור סירת לונגטייל לשייט על הנהר. מהמזח של העיירה  Tha Ton ניתן להגיע בשייט של כ 3 שעות ויותר במורד הזרם עד צ'אנג ראי – לא ניסיתי זאת מכיוון שרק המחשבה להיות פרק זמן של שעות בסירת לונגטייל מרעישה ומטרטרת מרתיעה אותי – כך שלא יכול לומר את דעתי בעניין. האטרקציה המפורסמת ביותר במקום היא מקדש טה-טון הממוקם על ראש גבעה באזור וממנו נשקף נוף יפה של העיירה ונהר קוק.

 

מקדש טה-טון (Wat Tha Ton): מקדש טה-טון הוא קומפלקס גדול
עם מאפיינים סיניים הממוקם על שלבים שונים (levels) של גבעה באזור. בכל שלב נמצאים דברים שונים, כולל מרכז למדיטציה, ובפסגת הגבעה נמצא המבנה הידוע והמפורסם של מקדש טה-טון –  ה Chedi Kaew  או The Crysal Pagoda – מבנה חדש יחסית, מרהיב וצבעוני המתנשא לגובה של 4 קומות אותו ניתן לראות ממרחק. מהפסגה נשקף נוף יפה של כל האזור.

 

הפסגה כולה משתרעת על שטח נרחב ובמרחק של כ 200-300 מטר
מהפגודה ממוקמים 2 פסלי ענק של דרקון ולאחד מהם יש לי אפילו קשר אישי – בשנת 2010 ביקרתי במקום ואז פסל הדרקון הכסוף היה רק בשלב הבניה. למבקרים הוצע לסייע בבניית הפסל ע"י מתן תרומה.

 

 

 

תרמתי בשמחה רבה למטרה חשובה זו והתמורה היתה בכך ששמי יחרט על אחד מהקשקשים הכסופים המצפים את הדרקון כפי שניתן לראות בתמונה התחתונה – ומי שמבקר במקום מוזמן לנסות ולאתר את הקשקש עליו חרוט שמי David  (בתאילנדית כמובן)  🙂

 

 

לסיכום: העיירה ובוודאי מקדש טה-טון מהווים מקום נחמד ומעניין
לעצירה, ביקור קצר ותצפית על הנוף בסביבה. ניתן גם לשהות באחד מהגסטהאוסים במקום ולהנות מאווירה שלווה ושקטה ומטיולים רגליים/אופניים/קטנועים באזור.

חוות דעתי: אני לא חובב מקדשים גדול ויצא לי לראות בתאילנד מקדשים  מרשימים יותר – אך מקדש טה-טון בהחלט יפה, מרשים ושווה ביקור (גם עבור המקדש עצמו וגם עבור הנוף היפה) – וזאת במידה והוא על מסלול נסיעתכם.

המקום כלול בטיולי האיכות הפרטיים שלנו בצפון תאילנד ⇐ לחץ לקישור

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בצפון ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על אזור הצפון ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור

 סרטון על מקדש טה טון שצילמתי במקום ….. תהנו !!

שלח קישור למאמר "טה טון (Tha Ton) – העיירה והמקדש / צ'אנג מאי"


2. מה הונג סון  |   3. צ'אנג ראי  |   4. אותאי תאני  |   5. סוקותאי  |   6. לאמפנג  |   7. קאמפנג פט  |   8. פטצ'אבון  |   אטרקציות בצ'אנג מאי  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider