טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 4. צפון תאילנד » 2. מה הונג סון » העיירה פאי (Pai) / מה הונג סון

העיירה פאי (Pai) / מה הונג סון

פאי היא עיירה קטנה במחוז מה הונג סון אך מפורסמת מאד בקרב תרמילאים ותיירים אחרים, הממוקמת בעמק ציורי מוקף הרים ושדות אורז.

העיירה פאי שייכת למחוז מה הונג סון ובמרחק של כ 140 ק"מ מהעיר צ'אנג מאי (כ 3 שעות נסיעה).

 

בעבר היתה פאי עיירה ישנונית של אנשי ה Shan ונודעה בעיקר בנושא הסמים בגלל קירבתה לשדות האופיום ולדרכי המסחר בו. הנושא טופל ע"י שלטונות תאילנד והעיירה שינתה את תדמיתה. בשנת 2005 סבלה פאי משטפונות וממפולות בוץ אשר גרמו לנזק רב לבתים, ריזורטים ותשתיות אבל שוקמה במהירות.

 

 

בפאי תמצאו ערב רב של אנשים – זרים רבים הנשואים לתאילנדיות מאזור הצפון שפתחו גסטהאוסים ובתי קפה, היפיס תאילנדיים שברחו מהמסחור הנוראי של מקומות בדרום כמו קו סאמוי ופוקט ועברו לפאי, פתחו בפאי פאבים, מכוני קעקועים וחנויות.

כמובן שתמצאו בפאי המוני תרמילאים מכל העולם שבאים להסתלבט כאן לתקופות ממושכות ותיירים, חלקם תמהוניים, וכן כאלה שבאים לזמן קצר עקב טיול באזור.

 

 

בקיצור – מדובר על סצינה שאין לה שום קשר לאזור ו/או לתושבי המקום וזה דבר שנותן למקום אווירה מיוחדת ושונה – אך מי שמחפש בפאי את אווירה תאילנדית האותנטית, לא ימצא אותה במקום. לכן גם לא פלא שאותו ערב-רב ססגוני הביא בעקבותיו גל צעיר וטרנדי שטף את המקום עם מאכלים אורגניים, קורסים הוליסטיים, יוגה, מסג'ים וכדומה.

לאחרונה, בעקבות סרט סיני מפורסם משנת 2014 "Lost In Thailand" שצולם באזור החלו תיירים סיניים רבים להגיע לצ'אנג מאי ופאי ובמיוחד בעונת השיא שבין אוקטובר לפברואר.

צריך לזכור שפאי היא עיירה של תיירים, חלקם תמהוניים ובעיקר של
תרמילאים ורבים מכנים את פאי "הקאוסאן של הצפון" – יש הרבה מין האמת בכינוי הזה אם כי פאי נקיה, נעימה ויפה בהרבה מאשר הקאוסאן.

קל מאד להתנייד בפאי רגלית, עם אופניים או קטנועים אותם תוכלו לשכור במחיר זול ביותר – וכל הגורמים הללו יחד הפכו את פאי למוקד משיכה עבור תרמילאים מרחבי העולם הבאים למקום לתפוס ראש, שלווה וסתלבט ובעלות נמוכה.

העיירה מלאה במאות גסטהאוסים זולים אך תמצאו במקום גם ריזורטים
יוקרתיים ויקרים. בפאי אין אטרקציות משמעותיות ואין הרבה מה לעשות בה חוץ מאשר לתפוס שלווה וסתלבט באווירה הנעימה והציורית של המקום.

 

 

עונות השנה: העונה הטובה ביותר בפאי היא בין אוקטובר לפברואר אך זו גם העונה הצפופה והיקרה ביותר. כמו לכל יתר הצפון – רצוי להמנע מלבוא לפאי בחודשים מרץ עד מאי/יוני מכיוון שורר במקום חום רב, יובש, שדות שרופים ולעיתים גם אובך קשה העלול לגרום למחלות ריאה (התקופה הנ"ל מכונה גם ה Smoky season).

 

 

הגעה לפאי:  רוב רובם של הממבקרים בפאי מגיעים למקום בנסיעה
(Route 1095). המרחק בין פאי לצ'אנג מאי הוא כ 140 ק"מ והדרך יפה אך מפותלת (אומרים שיש 762 פיתולים בדרך) וייקח לכם כ 3 שעות לעשות את הדרך הזו בנסיעה. אני עשיתי את הדרך הזו פעמים רבות, הן בנהיגה והן כנוסע ולא חשתי בשום בעייה מיוחדת – אך מי שרגיש ל"מחלת ים" רצוי שייקח כדור נגד בחילות ולא יזיק גם מלאי שקיות ניילון למקרה הצורך.

 

על אם הדרך בין צ'אנג מאי לפאי ישנו קפה חמוד הנקרא The Witch
ובהחלט נחמד לעצור שם להתרעננות. כמו כן, יש בדרך נקודות תצפית יפות.

חוות דעתי: אמנם מורכבת מסצינת תיירים וזרים אך נעימה וחביבה ובהחלט מומלצת לביקור.

המלצתי החמה – אחרי פאי תמשיכו ותטיילו בשאר אזורי מה הונג סון שהוא האזור עם הטבע היפה ביותר בצפון !!

 העיירה פאי כלולה בתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו בצפון

 

 

אטרקציות בפאי

כפי שציינתי – בפאי ובסביבתה אין הרבה אטרקציות והיא מהווה בעיקר יעד לנופש וסתלבט האויירה נעימה ומיוחדת. מתוך האטרקצית שיש בפאי – חלקן טובות וראויות אך גם כאלה שהן פחות טובות ואפילו בזבוז זמן מוחלט.

האטרקציות הטובות ביותר בפאי על פי דעתי הן: ה Walking Street, הקניון של פאי והמעיינות החמים של פאי ובכתבה נפרדת אעשה סקירה עליהן ועל עוד כמה שלדעתי חסרות עניין וזאת כדי שתקבלו מידע מקיף יותר.

♦ לכתבה נרחבת על האטרקציות בפאי וסביבתה ⇐ לחץ לקישור

 

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בצפון ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על אזור הצפון ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור

 

שלח קישור למאמר "העיירה פאי (Pai) / מה הונג סון"


2. מה הונג סון  |   3. צ'אנג ראי  |   4. אותאי תאני  |   5. סוקותאי  |   6. לאמפנג  |   7. קאמפנג פט  |   8. פטצ'אבון  |   אטרקציות בצ'אנג מאי  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider