טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » פינת "הכה את המומחה" » ה"מומחה" – הרוזן מקוסמוי (פורום למטייל) ……… הנושא: שמורת Kaeng Krachan

ה"מומחה" – הרוזן מקוסמוי (פורום למטייל) ……… הנושא: שמורת Kaeng Krachan

 

נפל בחלקנו הכבוד לארח בפעם השניה ותוך זמן קצר, "מומחה" נכבד ורם-מעלה המחזיק גם בתואר אצולה – הרוזן מקוסמוי

בפעם הקודמת שהנ"ל התארח בתוכניתנו "הכה את המומחה" – הוא שלח זוג צעיר לבלות את ירח הדבש במהלך חודש אוגוסט, על אי בשם Ko Tachai – אי בהחלט יפה וטוב אך לא רק שאין בו שום ריזורט, גם לא ניתן להגיע אליו בין החודשים מאי-נובמבר !! * לחץ לקריאת הכתבה הקודמת.

הפעם – החליט ה"מומחה" שלנו לסגור שמורה שלימה ל 3 חודשים ולא סתם שמורה אלא את שמורת הטבע הגדולה ביותר בתאילנד – שמורת Kaeng Krachan !! 

 

נעבור לעצם העניין: בחודש יולי 3013 התפרסם שירשור בפורום למטייל שכותרתו היתה
"טיול 2-3 בתאילנד" ובו משפחה ישראלית חיפשה מקום במרחק של לא יותר מ 3 שעות נסיעה. * ליחצו על התמונה משמאל להגדלה

שמורת Kaeng Krachan הינה שמורת הטבע הגדולה בתאילנד ונמצאת סמוך לעיירת הקייט המלכותית Hua Hin וכשעתיים נסיעה מבנגקוק. השמורה בהחלט בעלת עניין ופעילויות וכתבות עליה תוכלו למצוא באתר זה ==> ליחצו לקריאת הכתבה 

 

בתשובתו לשואל – ה"מומחה" שלנו אמנם הפליג בשבחי השמורה וציין שאכן היא קרובה
לבנגקוק ושיש (ציטוט – תשובה 3) "המון מה לעשות בשמורה ובאזור כולו" – מה שבהחלט נכון !!  אבל ….. יחד עם זאת קבע ה"מומחה" שלנו נחרצות (תשובה מס' 5) שכותרתה: "קאנג קראצ'אן נסגרת החל מאוגוסט לתקופה הגשומה" 

וכך כתב ה"מומחה" בתשובתו (ציטוט): "אכן כן, אם טיולכם מתוכנן לחודשים אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר השמורה תהיה סגורה בתקופה זו"  * ליחצו על התמונה להגדלה

ה"מומחה" שלנו – הרוזן מקוסמוי – מספר לגולשי הפורום ששמורת Kaeng Krachan סגורה החל מאוגוסט ל 3 חודשים …….. האמנם ??   שווה בהחלט לבדוק את העובדות !!

 

נעבור לעובדות עצמן

כבר בשלב זה אציין שכל אדם שמכיר את שמורת Kaeng Krachan אפילו קצת, יודע שהשמורה הענקית הזו (כשביעית מגודלה של מדינת ישראל) פתוחה כל השנה מהסיבה הפשוטה שיש בה כפרים ויישובים ובני אדם מתגוררים בה. 

אבל בואו נניח שה"מומחה" שלנו איננו מכיר את השמורה אפילו קצת 
– אז מה עושה אדם שידיעותיו בנושא קלושות ??  – בודק באינטרנט !!

והנה – באתר האינטרנט הרשמי של שמורות הטבע בתאילנד, מופיע המשפט הזה:

In rainy season, the national park will be closed Ban Krang and Panoen Thung area during August and October every year for visitors safety and forest recovering. 

* לחיצה על הציטוט תפתח את האתר ממנו הוא נלקח (המשפט מופיע במרכז הכתבה ובאותיות כחולות).

 

יתכן שה"מומחה" שלנו לא שולט טוב באנגלית אז נתרגם עבורו את הכתוב באתר:

"בעונת הגשמים, הפארק יסגור את Bang Krang ואת Panoen Thung מחודש אוגוסט ועד אוקטובר כל שנה למען בטיחות המבקרים …."

לטובת הגולשים – אתן הסבר קצר על 2 אתרים אלה:  

 Panoeng Thung – הוא שמו של ההר הגבוה ביותר בשמורה (כ 1,200 מ'). העליה אליו קשה מאד ומותרת לרכבי 4X4 בלבד ובשעות מסויימות. המקום מתאים למבקרים תאילנדים ולא לתיירים – ביקרתי בו וכתבה עליו תתפרסם באתר בקרוב.

Bang Krang –  זהו שמו של אתר קמפינג הסמוך להר Panoen Thung וגם הוא חסר עניין לחלוטין עבור רוב התיירים.

* התמונה משמאל צולמה על פסגת הר Panoen Thung 

 

סיכום ומסקנות

בקיצור – לא דובים ולא יער ….. לא רוזנים ולא נעליים – שמורת Kaeng Krachan פתוחה לקהל ופעילה כל השנה !! (חוץ מ 2 אתרים מתוך שלל אתרי השמורה הענקית הזו שממילא אינם בעלי עניין רב לתיירים). כל יתר האטרקציות בשמורה – הרפטינג, מפלי Pala-U , ועוד – פתוחים ופעילים כל השנה !!

הדבר מצויין בפרוש באתר שמורות הטבע התאילנדי וגם באתר שלי –
רק חבל שה"מומחה" לא טרח לקרוא לפני שהוליך שולל ומכר לוקשים לגולשי הפורום.

בנוסף לכך – כדי להביא הוכחות חותכות לחוסר הידע של אותו "מומחה" והטעיית הגולשים – עברתי בשמורת Kaeng Krachan בדרכי להואה הין בתאריך 10 באוגוסט 2013 (תאריך בו על-פי דעת ה"מומחה" שלנו השמורה היתה צריכה להיות סגורה) – ואת התוצאות תראו בסרטון החביב בסוף הכתבה.
* שימו לב לתאריך המטבע על התמונה 🙄   
 

בשולי הדברים: יתכן מאד שבעקבות תשובת ה"מומחה" אותה משפחה חביבה ויתרה על השמורה אך אני משער שאילו היו יודעים שה"מומחה" – הרוזן מקוסמוי – האכיל אותם לוקש שלא היה ולא נברא אלא בדימיונו בלבד – סביר להניח שהיו מתכננים את טיולם אחרת והיו כוללים את שמורת Kaeng Krachan בתוכנית הטיול שלהם !! 

** מצורף סרטון אשר צולם בשמורת Kaeng Krachan בתאריך 10 באוגוסט 2013 – תאריך שבו, לפי דברי ה"מומחה", השמורה היתה אמורה להיות סגורה וריקה מאדם ………..תהנו !! 

 

שלח קישור למאמר "ה"מומחה" – הרוזן מקוסמוי (פורום למטייל) ……… הנושא: שמורת Kaeng Krachan"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider