טיולי איכות בתאילנד

הואה הין – החווה להצלת חיות הבר

במסגרת טיולי הרבים ברחבי תאילנד כבר ניתקלתי בסוגים רבים
ושונים של פעילויות עם חיות – החל מהממוסחרות ביותר כגון הופעות של חיות, צילומים עם נמרים, רכיבה על פילים עם ספסל וכדומה  ….. ועד "חוות טיפוליות" למיניהן וחוות שנועדו להציל ולשמר את חיות הבר.

את הכתבה הזו אני כותב מתוך ליבי באשר אני מתנגד חריף ביותר לכל סוג של ניצול, התעללות והזנחת בעלי חיים ורצוי שתשננו לעצמכם ולילדיכם: מה שעבורכם היא חוויה חד-פעמית וקצרה (רכיבה על פיל עם ספסל, צילום עם נמר/קוף, הצגה של בעלי-חיים וכדומה) – עבור החיה עצמה, ברוב המקרים, אלה חיים של סבל מתמשך !!

 

מכל המקומות בהם ביקרתי עד כה – החווה להצלת חיות הבר שליד
הואה הין היא זו שהרשימה אותי במידה הרבה ביותר. ביקרתי בחווה הזו מספר פעמים והתרשמתי מאד מהאהבה והטיפול המסור אותן מקבלות חיות הבר הנמצאות בה (פילים, קופים, דובים, ציפורים, איילות, איגואנות ועוד).

 

 

החווה להצלת חיות הבר שליד הואה הין הינה עמותה פרטית ללא מטרת
רווח הממוקמת בשיפולי שמורת Kaeng Krachan (שמורת הטבע הגדולה בתאילנד) ובשטח רחב ידיים שהושאל לעמותה ע"י אחד המקדשים באזור – כשעת נסיעה מעיירת הקייט הואה הין.

 

 

מטרות העמותה העיקריות הן:

הצלה של חיות בר שעברו התעללות או הזנחה ממושכת
מתן מקלט לחיות בר חולות ופצועות.
שיקום חיות הבר והחזרתן לטבע במידה וזה מתאפשר
מתן מחסה מוגן ובית אוהב לאותן חיות שלא ניתן ולהחזירן לטבע
חינוך והסברה כדי למזער את תופעת ניצול בעלי החיים ככל שניתן

 

 

הפעילות השוטפת במקום מתבצעת ע"י מתנדבים מכל רחבי העולם 
המגיעים לחווה לתקופות ממושכות והחווה מקבלת תרומות מאנשים פרטיים וארגונים שונים ברחבי העולם. קל מאד להבחין באהבה הרבה והטיפול המסור אותן מקבלות חיות הבר שבמקום – לכל חיה יש שם פרטי וידועה ההיסטוריה שלה והטיפול אותו היא מקבלת.

 

 

במקום יש גם בית-חולים לפילים, אחד הבודדים בתאילנד, הנמצא בקשר
עם מוסדות שונים ברחבי העולם במטרה לחלוק ידע וניסיון הן בטיפול בפילים והן בטיפול בחיות בר אחרות.

חלק מחיות הבר במקום הגיעו לאחר שעברו התעללות והזנחה וחלק נמסרו למקום ע"י מקדשים וגורמים שונים אשר קיבלו חיות במתנה אך הבינו שאין להם את הידע והניסיון כיצד לטפל באותן חיות בר. פעילות ברוכה נוספת של החווה להצלת חיות הבר היא מתן שירותים ווטרינריים בחינם לחיות המחמד של אנשי הכפרים באזור.

 

 

פעילות נוספת של החווה להצלת חיות הבר היא סיורים מודרכים בחווה
למבקרים בה והשתתפתי אישית בכמה סיורים כאלה והתרשמתי מאד. ישנם סיורים של יום שלם וסיורים של חצי יום וההתרשמות שלי היתה שהסיור של חצי יום עדיף.

בסיור זה מבקרים את החיות השונות ולומדים עליהן, מאכילים את הפילים ורוחצים אותם. הסיור של היום השלם כולל גם ביקור באזור מרוחק יותר בחווה שם נמצא בית החולים לפילים – אך פעמים רבות אין אפשרות לבקר בבית החולים לפילים מכיוון שזה עלול להפריע לטיפול.

 

לאור העובדה שבמקום נעשית עבודת קודש ממש בהצלת חיות הבר 
(כ 50%-60% מהחיות משוקמות ומוחזרות לטבע) – החלטתי לשלב את הביקור בחווה במסגרת תוכניות הטיולים שלנו מתוך מחשבה שזה יתרום רבות גם למטיילים שלנו וגם לחווה עצמה.

לא נותר לי אלא לחזור על מה שכתבתי בפתח דברי – חיות בר מקומן בטבע או בחוות המיועדות להצלתן ושיקומן ולא בקרקסים ומופעים לתיירים. רצוי שתשננו לעצמכם, לחבריכם ולילדיכם:
מה שעבורכם היא חוויה חד-פעמית וקצרה (רכיבה על פיל עם ספסל, צילום עם נמר/קוף, הצגה של בעלי-חיים וכדומה) – עבור החיה עצמה, ברוב המקרים, אלה חיים של סבל מתמשך !!

ניתן לשלב ביקור בחווה להצלת חיות הבר בטיולים הבאים: טיולי יום בהואה הין ; טיולים במרכז תאילנד ; טיולים בדרום תאילנד.

 לכל תוכניות הטיולים שלנו ברחבי תאילנד ==> לחץ לקישור 

ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור

סרטון שצילמתי בעת ביקורי במקום …… תהנו !!
 

שלח קישור למאמר "הואה הין – החווה להצלת חיות הבר"


1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider