טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » בחירת מלון - בנגקוק » בחירת מלון – רחוב סוקומוויט והמשכיו

בחירת מלון – רחוב סוקומוויט והמשכיו

רחוב סוקומוויט והמשכיו, רח' פלונצ'יט וראמה 1 – (מה שאכנה כאן כ "ציר סוקומוויט") – זהו לב ליבה של בנגקוק המתויירת – כמות עצומה של בתי מלון מכל הסוגים וכל מה שניתן לחשוב עליו. מבחינת פעילות – לאורך הקטע הזה נמצאים רוב מרכזי הקניות הגדולים והפופולריים של בנגקוק – Terminal 21, אמפוריום, Central World, פאראגון, MBK ועוד – ים של מסעדות, דוכנים, שווקים, פאבים, דיסקוטקים, מסג'ים ועוד ועוד ועוד … כולל soi cowboy ומתחם נאנא. בציר הנ"ל עוברים גם שני קווי הרכבת העילית וכן קו הרכבת התחתית החוצה אותו ונפגש עם הרכבת עילית בצומת הרחובות – סוקומוויט ואסוק.

זהו ללא ספק האזור הפופולרי ביותר בקרב התיירים המבקרים בבנגקוק. מפאת אורכו של "ציר סוקומוויט", אופיו שונה בקטעים שונים של הציר. לרחוב סוקומוויט סמטאות רבות הקרויות soi שהן רחובות היוצאים ממנו, חלקם גדולים ורחבים וחלקם קטנים וצרים. ה soi הנ"ל ממוספרים בצורה עוקבת כך שבצידו הצפוני של הרחוב נמצאות הסמטאות האי-זוגיות ובצידו הדרומי נמצאות הסמטאות הזוגיות. אנסה לתאר בקצרה את חלקיו השונים של "ציר סוקומוויט" :

מזרחית ל soi Asok (סוי 21) ועד soi Tonglor (סוי 55) – זהו האזור היותר סולידי של סוקומוויט. פעיל מאד במשך היום, שקט יותר בלילה. כוונתי ב "שקט יותר" הוא שלא תראו המוני אנשים מסתובבים ברחוב בלילה אך הוא לא באמת שקט – אלא שהפעילות הרבה מתרחשת לא על הרחוב הראשי אלא בתוך הסמטאות היוצאות ממנו. זהו אזור טוב אך מעט שקט למי שמחפש אקשן. כאן יש שפע של בתי מלון, מסעדות (Seafood market ועוד), חנויות ומרכזי קניות (Emporium ואחרים), מועדונים, פאבים ועוד. סוי 55 עצמו (soi Tonglor) ידוע בפני עצמו כ"דיזנגוף" של בנגקוק ואחד הרחובות היוקרתיים של בנגקוק. מרכז חב"ד (בית אלישבע) נמצא בסוי 22 והאזור מתאים מאד לשומרי שבת.

בין Asok לרח' פלונצ'יט (כל ה soi ממספר 21 ו 14 ומטה) – כאן הוא מרכז האקשן של האזור ואולי של בנגקוק המתויירת כולה. זהו האזור המתוייר היחידי בבנגקוק שפעיל ושוקק חיים 24 שעות ביממה. הוא מורכב מערב רב של בתי מלון מכל הסוגים והרמות, ים של מסעדות מכל הסוגים, מסג'ים, מועדונים, דיסקוטקים וכמעט כל מה שניתן להעלות על הדעת. החל משעות הצהריים המוקדמות ועד חצות, צידו האי-זוגי של הרחוב הופך לשוק עם מגוון גדול של דוכנים – חיקויי בגדים, שעונים ושלל דברים במחירים זולים למדי. לאחר חצות, מתחלפים הדוכנים ופאבים מאולתרים תופסים את מקומם – כך שאין רגע דל. בקטע זה ממוקמים מספר מלונות יוקרה – שרתון, סופיטל, ווסטין, גראנד סנטר פוינט, לנדמרק ואחרים. כמו כן תמצאו בו את מרכז הקניות החדש והמרהיב – טרמינל 21, חנות כלבו רובינסון ועוד. מספר מועדונים ידועים נמצאים בקטע זה – Q Bar ,ה Bed superclub, ה Insomina, ה Climax ואחרים. חשוב לציין כי בסמטאות 7 -1 נמצאים בעיקר בני דודינו ומגוון מסעדות מזרחיות, שווארמה וכדומה.

המלצתי בקטע זה של הרחוב – למצוא מלון בין סמטאות 11 – 19  – כאשר סוי 11 הוא סוי פעיל ותוסס וככל שעולים במספרים, הסמטאות שקטות יותר (אך במרחק הליכה קצר למי שחושק באקשן). זה הקטע המומלץ והפופולרי ביותר בקרב התיירים – שילוב של אזור פעיל ומואר הן ביום והן בלילה, אמצעי תחבורה נוחים (רכבת עילית ותחתית) ושפע בתי מלון בכל טווח הרמות והמחירים.

רחוב פלונצ'יט וראמה 1 (המשכיו של סוקומוויט) ועד ה MBK – כאן נמצא ה High Class של מרכז בנגקוק – שגרירויות, מלונות מפוארים ומרכזי הקניות הגדולים והיוקרתיים של בנגקוק (פאראגון, סנטרל וורלד, גייסורן ועוד). כאן גם נמצא ה MBK המפורסם וכן ה Siam Sqaure על שלל החנויות והבוטיקים בו. הקטע הזה של הרחוב פעיל מאד במשך היום אך מעט שומם בשעות הערב כאשר מרכזי הקניות נסגרים. מומלץ מאד לאלה שמעוניינים בקניות אך לא בחיי לילה.

לסיכום: אין ספק ש"ציר סוקומוויט" הוא האזור המומלץ והמועדף ע"י רוב התיירים המגיעים לבנגקוק. העובדה שהרכבת העילית נוסעת לכל אורכו של ציר זה מאפשרת נגישות קלה ומהירה, ללא כל תלות בפקקים, לכל האזורים שבו וכן לחלקים אחרים של העיר.

 

 

 

 

 

 

שלח קישור למאמר "בחירת מלון – רחוב סוקומוויט והמשכיו"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider