טיולי איכות בתאילנד

איי סימילאן – Similan Islands

 

איי סימילאן (Similan islands) הינה קבוצה בת 11 איים כאשר 9
מתוכם מרוכזים יחד ונמצאים במרחק של כ 50 ק"מ מעיירת הקייט קאו לאק. 

השם "סימילאן" משמעותו הספרה 9 בדיאלקט של השפה המלאזית (Yawi) ובשנת 1982 הוכרזו האיים כשמורה ע"י ממשלת תאילנד. בשלב מאוחר יותר נוספו אליהם 2 איים נוספים – האי Bon והאי Tachai שעליו תמצאו כתבה נפרדת באתר זה ==> לכתבה על האי Ko Tacahai. 

איי סימילאן מתוכננים להכנס בקרוב לרשימת אתרי המורשת הבינלאומיים של UNESCO.

 

בכתבה זו אתייחס לקבוצה זו של 9 איים ואליהם מתכוונים כאשר מדברים
על איי סימילאן (Similan Islands). שני האיים האחרים – האי Bon ובמיוחד האי Ko Tachai המקסים – מרוחקים מאד מקבוצת ה 9 והאי Tachai קרוב יותר לקבוצת האיים Ko Surin שהם מקסימים כשלעצמם.

לכל תשעת האיים יש שמות אך בדרך כלל נוח יותר להתייחס למיספור של האי כאשר אי מספר 8 נקרא Similan ואי מספר 4 (המחובר למס' 5) נקרא Miang. אי מס' 3 (Ko Payan) שייך למשפחת המלוכה.

 

 

חשוב לציין שלא ניתן לבקר בכל 9 האיים מכיוון שחלקם סגורים לקהל
הרחב בניסיון להגן על האלמוגים והטבע הסובב שמצבו מאד התדרדר בשנים האחרונות. באי מס' 1 (Ko Hu Yong) יש את החוף הגדול והרחב ביותר אך הוא סגור בשלב זה לקהל מכיוון שהחוף מהווה אזור הטלה של צבי הים.

אי מס' 8 (Ko Similan) הוא הגדול ביותר וניתן גם ללון בו (אוהלים בלבד). באי זה תמצאו את מפרץ Donald Duck שקיבל את שמו בזכות סלע ענק המזכיר את ראשו של דונאלד דאק המפורסם (קשה לראות מהזווית הזו אלא כאשר מתקרבים אל האי מכיוון הים).

 

ואי מס' 4 (Ko Miang) נחשב לפופולרי ביותר וגם בו ניתן ללון וכאן ישנם
גם בונגלוס נוחים בנוסף על אוהלים. באי מס' 4 ישנם 2 מפרצים האחד בשם Honeymoon Bay שהוא הקטן יותר ומפרץ שני בשם Pricess Bay שהוא הגדול יותר.

בשני מפרצים אלה וכן במפרצים שבאי מס' 8 יש חופים מרהיבים ביופיים – חול לבן ורך ומי ים צלולים להפליא בעלי גוונים שונים של טורקיז – והתחושה היא כאילו נמצאים בתוך גלויה !!

באיי סימילאן לא תמצאו את הצוקים העצומים והנישאים המאפיינים את אזור קראבי ומפרץ פנג-נה אך הנופים, המפרצים והחופים כאן הם פשוט עוצרי נשימה ביופיים.

 

צלילות ושנורקלינג: שייט יומי לאיי סימילאן כולל ביקור באיים מס' 4 ו 8
וכן עצירה בשני אתרי שנורקלינג כאשר בכל אחד מהם מבלים כ 30-40 דקות.

בעבר ביקרתי כבר פעמיים באיי סורין ופעם אחת באי Ko Tachai –  ואני חייב לציין שהשנורקלינג באיי סורין ובאי Tachai היה יפה ומוצלח יותר. הרושם שלי הוא שבגלל פרסומו הגדול של המקום וכמות המבקרים העצומה שבו, מצב האלמוגים התדרדר מאד בשנים האחרונות.

יתכן שבאתרים אחרים באזור ובצלילת בלונים המצב טוב יותר אך אני מעט התאכזבתי מנושא השנורקלינג בהשוואה למה שראיתי בעבר – אך הפיצוי בא בדמות המפרצים והחופים המרהיבים.

 

עונת הביקור וההגעה למקום: איי סימילאן פתוחים לקהל הרחב החל
מבערך סוף חודש אוקטובר ועד סוף חודש אפריל/תחילת חודש מאי. תאריכי הפתיחה אינם קבועים כל שנה ועשויים לזוז מעט קדימה או אחורה בהתאם למזג האוויר.

ההגעה הקלה והקצרה ביותר היא ממזח Thap Lamu Pier שנמצא
פחות מ 10 דקות נסיעה דרומית לעיירה קאו לאק. השייט מכאן
ב Speed boat ייקח כ 60-70 דקות. כפי שציינתי – ניתן גם ללון
בחלק מאיי סימילאן (אוהלים ובונגלוס). דרך נוספת לבקר באיי סימילאן היא בשיוטי צלילה בני כמה ימים בספינות גדולות יותר שעליהן ניתן גם ללון.

 

לתשומת ליבכם: ניתן לכלול את איי סימילאן בתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום תאילנד וכן בתוכנית הטיול האולטימטיבי בתאילנד – "הטיול מחוף לחוף"
** המטיילים שלנו זכאים לרכוש חבילת שנורקלינג בהנחה ניכרת. 

 לתוכנית "הטיול מחוף לחוף", לחץ על הקישור ==> הטיול מחוף לחוף

לתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו בדרום תאילנד ⇐ לחץ לקישור

 לקריאת כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

** את שפע התמונות והסרטונים מהמקום תוכלו לראות בסרטון המצורף ……… תהנו !!

שלח קישור למאמר "איי סימילאן – Similan Islands"


Khao Lak  |   אזור פנג-נה  |   איים מיוחדים בדרום תאילנד  |   פוקט  |   קראבי  |   קראבי – אטרקציות ביבשה  |   קראבי – איים וחופים  |   שמורת קאו סוק  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider