טיולי איכות בתאילנד

איותאיה – Wat Yai Chai Mongkol

שמו של המקדש Wat Yai Chai Mongkol (נכתב גם –
Wat Yai Chai Mongkhon) ופירושו: "המקדש הגדול של הנצחון המוצלח" (Great Temple of Auspicious Victory).

המקדש נמצא מחוץ לאי שנוצר מ 3 הנהרות, בצד הדרומי-מזרחי של איותאיה ולא רחוק ממקדש Wat Phanan Choeng והוא מקדש פעיל ויפה ביותר.

 

בשנת 1357, 2 בניו של המלך U-Thong (המלך Ramathibodhi ה-1),
נפטרו ממחלת הכולרה ובמקום בו נשרפו גופותיהם, הורה המלך להקים מקדש ובו Stupa (מבנה עגול בצורה כיפה) וכן בית-תפילה (Vihan). השם שניתן למקדש באותה עת היה Wat Pa Kaeo – "המקדש של יער הקריסטל" (Temple of the Crystal Forest).

עם השנים, הפך המקדש למשכנם של נזירים אשר חזרו מלימודים בציילון (היום סרי לנקה) אצל מנהיגם – Phra Vanarat Maha Thera – ועסקו בעיקר במדיטציה.

 

בשנת 1592, המלך Naresuan ((1590-1605, נלחם בבורמזים והצליח
להכניע אותם ע"י הריגת הנסיך הבורמזי בקרב יחידים שנערך על גבי פילים. במהלך הקרב, נותקו המלך ואחיו מקציני הצבא התאילנדי, דבר שהכעיס מאד את המלך.

בחוזרו מהקרב, החליט המלך להעניש את אותם קצינים אך ראש הנזירים הצליח לשכנע את המלך לחון את אותם קצינים ובמקום זאת להרחיב את המקדש ולבנות Chedi כדי לחגוג את ניצחונו בקרב.

 

המלך שוכנע ולChedi שבנה ניתן השם – Phra
Chedi Chaiya Mongkhon – ומכאן גם שמו של המקדש ששונה ל Wat Yai Chai Mongkhon – "המקדש הגדול של הנצחון המוצלח" (Great Temple of Auspicious Victory).

המלך Naresuan גם הקים במקום פסל ענק של בודהה שוכב אך עם השנים הפסל נהרס. בשנת 1965 הוקם הפסל מחדש והוא אחד הפסלים הגדולים (אורכו כ 30 מטר) וניתן לראותו בעת הביקור במקדש.

 

ה Chedi של מקדש Wat Yai Chai Mongkol הינו אחד הנקודות הציון
של איותאיה ומפאת גובהו הוא נראה למרחקים כאשר מגיעים לאיותאיה מצד מזרח. דבר נוסף המאפיין את המקדש הוא השורה הארוכה של פסלי בודהה במקום היוצרים מראה מרהיב וכר נרחב לתמונות וצילומים.

מדובר באחד המקדשים ההסטוריים אך הפעילים של איותאיה וקהל רב, הן של תאילנדים והן של תיירים מבקר בו מידי יום.

 

חוות דעתי: מהמקדשים ההסטוריים אך הפעילים של איותאיה, זה המקדש ממנו התרשמתי ביותר ולדעתי הביקור בו חובה לבמקרים באיותאיה !!

מקדש Wat Yai Chai Mongkol כלול בתוכנות טיולי האיכות הפרטיים שלנו.

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו במרכז תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על איותאיה ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על אזור מרכז תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור

שלח קישור למאמר "איותאיה – Wat Yai Chai Mongkol"


1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider