טיולי איכות בתאילנד

איותאיה – Wat Phra Mahathat

מדובר על מקדש שהוקם ממש במרכז העיר והיה אחד החשובים ביותר
בתקופת איותאיה. כאן נמצאו שרידיו של בודהה ומכאן גם שמו שפירושו " “the temple of the Great Relic ("המקדש של השרידים הקדושים") וראש הנזירים התאילנדיים קבע בו את מושבו. המקדש היה מקדש מלכותי – נמצא סמוך לארמון וכאן משפחת המלוכה ערכו את טקסיהם.

המקדש הוקם בשנת 1374 ע"י המלך Boromma Rachathirat ה- 1 ומבנה גבוה בצורת מגדל (Prang) המאפיין את המקדשים של הק'מר (Khmer) הוקם כדי לשמור בו את שרידיו המקדשים של בודהה.

 

במשך השנים, המגדל המרכזי התמוטט מספר פעמים ושוקם. בתחילת
המאה ה 17 התמוטט אותו מגדל אך נבנה מחדש, גדול יותר וגבוה יותר (גובהו הגיע ל 50 מטר) ולמקדש נוספו במנים ואולמות חדשים ונשאר במצבו זה עד תחילת המאה ה-20. בשנת 1904, בתקופת מלכותו של המלך ראמה ה-5, קרס באופן חלקי המבנה המרכזי והמשיך לקרוס גם בשנת 1911, בתקופת מלכותו של המלך ראמה ה-6. הוא שוחזר באופן חלקי ומה שרואים היום הוא רק את בסיסו הסימטרי עם מדרגות מארבעת צדדיו של מה שהיה פעם מגדל מלכותי מפואר שהתנוסס לגובה של כ 50 מטרים.

 

אחת האטרקציות הבולטות במקדש Wat Phra Mahata היא עץ
הבאניאן שבין שורשיו ניתן לראות את ראשו של בודהה הבולט בין שורשי העץ ורוב המבקרים נוהגים להצטלם על-ידו – זו גם אחת התמונות המפורסמות בהן תתקלו בפירסומים השונים על תאילנד.

אחת הסברות היא שגנבים אשר בזזו את המקדש, השאירו את ראשו של הפסל טמון בעץ במטרה ולחזור מאוחר יותר כדי לקחת אותו. עם השנים, שורשי העץ עטפו את הראש מכל צדדיו כפי שניתן לראות כיום. יש לזכור שהמקום מקודש לתאילנדים כך שיש לכבדו ולהתנהג בהתאם.

 

בזמן כיבוש איותאיה, המקדש נשדד ונבזז ע"י הבורמזים שגם ערפו את
רוב ראשי פסלי הבודהה שהיו במקום והעלו את המקדש באש. המקום לא שוקם בצורה משמעותית עד היום ויש צורך בדימיון רב כדי לשער מהשרידים הנמצאים היום בשטח הנרחב של המקדש כמה גדול ומפואר הוא היה בזמנו.

חוות דעתי: אמנם מבחינה היסטורית מדובר על אחד מהאתרים המפורסמים והחשובים ביותר של האיותאיה אך מידת ההרס בו גדולה יחסית – אך עדייין בהחלט מומלץ לביקור.

ניתן לכלול את הביקור במקום במסגרת תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו במרכז תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על איותאיה ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על אזור מרכז תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור

שלח קישור למאמר "איותאיה – Wat Phra Mahathat"


1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider